774334971  
pit@ndk.nysa.pl

Małe Centrum Nauki "SOWA"

 MG 0506 1600

Zapraszamy do Małego Centrum Nauki "SOWA" w Bastionie św. Jadwigi. Na ekspozycję składają się ciekawe, interaktywne eksponaty, które nadają się do eksperymentowania, zabawy i nauki dla wszystkich.

Znajdziemy tam m.in. urządzenia jak obrotowy stolik, rysowanie w lustrze, idealna asymetria, obrotowe lustra, mistrzowie szybkiego zapamiętywania, wiszące piłki, rowerowe przekręty czy konstrukcję do słyszenia kośćmi...Bardzo ciekawą przestrzeń stanowi Majsternia do samodzielnego budowania konstrukcji.

Serdecznie zapraszamy, u nas każdy przekona się, że myśli lepiej niż myśli! Na najmłodszych czeka również strefa zabawy wyposażona w przeróżne klocki do konstruowania i zabawki oraz nowa przestrzeń do organizowania warsztatów i urodzin.

Małe Centrum Nauki "SOWA"&Twierdza Wiedzy
Bastion św. Jadwigi
ul. Piastowska 19
48-300 Nysa

tel. 732 900 420
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:
wt.-pt. 8:00-16:00
sob. 10:00-18:00

Wstęp: bilet normalny 16 zł, ulgowy 13 zł, grupowy 11 zł (grupa zorganizowana, minimum 10 osób).
Dzieci do 3 roku życia - wstęp darmowy.

Bilety do kupienia w Punkcie Informacji Turystycznej w Bastionie św. Jadwigi.

Stworzenie „Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki. Wpisuje się w programy realizowane przez Ministra w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki, mające na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych. Minister przyznał Centrum Nauki Kopernik dotację celową na uruchomienie lokalnych stref aktywności w latach 2021–2023.

Centrum Nauki Kopernik od początku istnienia promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu -eksperymentowaniu. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje, skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości. Projekt realizuje Nyski Dom Kultury przy wsparciu Gminy Nysa.