I OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO NYSA 2014

W tym roku w Nysie, po raz pierwszy zostanie zainaugurowane otwarcie sezonu turystycznego. Cała impreza odbywać się będzie dnia 4 maja 2014r. w Bastionie św. Jadwigi, przy ul. Piastowskiej 19 w Nysie.

Organizatorzy – Informacja Turystyczna w Nysie przygotowuje na ten dzień mnóstwo atrakcji, oczywiście przy udziale różnych instytucji i podmiotów z branży turystycznej, ale nie tylko. Cała impreza trwać będzie w godzinach 11.00-17.00.

            Rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 11.00 i specjalnie dla Państwa wystąpią zespoły, działający przy Nyskim Domu Kultury. W programie m.in.: Stokrotki, Harmonia w Chaosie, Chane, zespół Relax.        

            Uroczyste otwarcie sezonu turystycznego w Nysie nastąpi o godzinie 14.30. Następnie przewidziana jest Konferencja: „Turystyka na ziemi nyskiej”, podczas której zaprezentowane zostaną atrakcje turystyczne: Nysy, Głuchołaz, Otmuchowa, Paczkowa, jak również okolic. W dalszej kolejności, o godzinie 15.30 odbędzie się slajdowisko globtrotera Leszka Szczasnego: „Ruandka w Afryce, czyli z piekła do raju”.

              Cała impreza potrwa do godziny 17.00. W programie wiele zabaw i atrakcji: bezpłatne malowanie twarzy – studio Kids Nysa, materiały promocyjne branży turystycznej: gastronomicznej i hotelarskiej, stoiska z gadżetami, a wszystko przy udziale żołnierzy z epoki napoleońskiej..

            Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie.  Wstęp wolny