Jarmark Wielkanocny 2014
Po raz kolejny na Bastionie św. Jadwigi odbędzie się Jarmark Wielkanocny. W tym roku przypada on w niedzielę - 13 kwietnia 2014r. od godziny 10.00.

Organizatorzy – Informacja Turystyczna w Nysie przygotowuje wiele atrakcji na ten dzień. Imprezie będzie towarzyszyć mini zoo –Pana Ferdynanda Trojana, które jak co roku stanowi jedną z głównych atrakcji. Niech pozostanie tajemnicą, jakie zwierzęta w tym roku będą gościły na Bastionie. Organizatorzy poprzez to starają się przybliżyć, zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom Nysy urok wsi oraz zwierząt, których w dużej mierze dzieci nigdy nie widziały. Można z całą pewnością stwierdzić, że to urozmaicenie zachęci całe rodziny do odwiedzenia Bastionu, właśnie w tym dniu.

Oprócz powyższego Jarmark wzbogacą kolorowe stoiska świąteczne, które będą nas kusiły świątecznymi smakołykami, ale nie tylko. Wśród mnogości produktów, w tym także regionalnych stowarzyszeń będziemy mogli zakupić potrawy wielkanocne: ciasta, wędliny i inne produkty garmażeryjne.

Zachęcać nas będą również stoiska z ozdobami i nyskimi rękodziełami, od których ciężko oderwać wzrok, bowiem regionalne wytwory: ceramika, porcelana, malarstwo, stroiki pozwolą dogodzić nawet najwybredniejszym gustom.

Zapraszamy!